Hasiči v Kladně při požáru zachránili 6 osob z panelového domu

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Hasiči v Kladně při požáru zachránili 6 osob z panelového domu

Velký kouř a rány ze sedmého patra panelového domu v ulici Francouzská byly na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášeny v pátek 14. září 2018 dopoledne. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kladno s dvěma cisternami, automobilovou plošinou, velitelským a vyšetřovacím automobilem.

d.jpg dd.jpg

Příjezd k místu požáru hasičům velmi komplikovaly nevhodně parkující automobily.

ddf.jpg

Velitel zásahu po příjezdu zjistil požár bytové jednotky a zakouření únikových cest. Nechal připravit výškovou techniku pro zásah vně objektu a vnitřkem budovy vyslal hasiče s dýchací technikou a vodním proudem C.

er.jpg

V zasaženém bytě nebyl nikdo nalezen. Současně s hašením proběhla záchrana 6 osob přes zakouřené prostory. Hasiči měli požár za 24 minut od příjezdu pod kontrolou. Následně pokračovalo odvětrávání bytu i domu a vyklízení požárem zasaženého vybavení.  V odpoledních hodinách proběhlo předání nemovitosti majitelce.

email-seznam-cz.jpg

Příčinou vzniku požáru, který způsobil škodu za 400 tisíc korun, byla technická závada na chladničce. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za 300 tisíc korun.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje